Ashly Visco Sünger Yataklar

Ashly Visco Sünger Yataklar

Ashly Visco Sünger Yataklar

Kaliteli ve sağlıklı bir uyku için yatak seçimi büyük bir önem taşır. Yatak seçiminde, yatağın dış görünüşü kadar rahatlığına da dikkat etmek gerekir. Özellikle omurga sağlığı için çok sert olmayan yataklar seçilmelidir. Ağrılarınıza ve kişisel tercihlerinize göre yatak seçimi yapılmalıdır. NASA tarafından geliştirilen Visco yataklar uyku kalitesinin artmasına bu noktada yardımcı olacaktır.

Visko Sünger Yatak Nedir?

Gelişen teknoloji ile beraber pek çok farklı özellikte yatak tasarlansa da omurga sağlığı için en uygun olan seçeneklerden bir tanesi visko sünger ile tasarlanan yataklardır. Visco yatak, yatağa yattığınız andan itibaren tüm vücudun şeklini alarak rahat, konforlu ve sağlıklı bir uyku uyumanıza olanak sağlar. Uyku esnasında girdiğiniz pozisyonlara uygun şekil alarak omurgayı destekler. Uzay teknolojisinden faydalanarak üretilen visco yataklar aynı zamanda süngerli bir yapıya sahip olduğu için son derece yumuşaktır.

Gece boyu daha kolay uykuya dalabilme deneyimini sunar. Visco yatak, yattığınız anda bütün bedenin basıncını eşit bir şekilde yatağa yayılmasını sağlar. Uyku esnasında güvenli ve konforlu bir şekilde hareket etmenize olanak sunar. Hem yataklarda hem de yastıklarda kullanılan visko teknolojisi özellikle yatağa bağımlı hastalar için tasarlanmıştır. Bu hassaslıkta üretilen yataklar geliştirilerek ev kullanıcılarının kullanımına uygun hale getirilmiştir. Fiziki olarak insan vücuduna en uygun yatak seçimi medikal visko yataklardır. Bazı modeller katmanlardan oluşur. Örneğin; İki katmana sahip visco sünger yataklarda, ilk katmanında soft sünger kullanılır. İkinci katında ise esas malzemesi olan visko katman vardır. Visco süngerden üretilen yataklar ilk etapta medikal sektörde kullanılsa da geliştirilerek ev yatağı kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur.

Kaliteli Bir Uyku için Visco Sünger Yataklar

Sağlık için en önemli insan aktivitelerinden birisi olan uyku için seçilecek olan visco yatak modelleri farklı çeşitleri ile kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına cevap verir. Rahat bir uyku için uygun özelliklere sahip visco yataklar boyutları ve vadettiği özelliklere göre çeşitlere ayrılır. Ölçü olarak tek kişilik, çift kişilik ve baby & kids grupları olmak üzere dört farklı boyuta sahiptir. Tek kişilik yatak ölçüleri standart ve tek tipken çift kişilik yatak ölçüleri birden fazladır. Yaz kış kullanımına uygundur. Bel ağrıları için yataklar süngerli yapıda olması ve gece boyu omurgayı desteklemesi gerekir. Bu sayede hareket ettikçe sünger yavaş bir şekilde eski halini alır. Visco yatak bütün bedeni çevrelediği için uykuda daha az hareket edilmesini sağlar. Bu sayede tüm gece boyunca bölünmeden konforlu bir uyku uyumak mümkün hale gelir.

Visco yatak modelleri, özel kesimleriyle gözenekli yapıya sahip oldukları için vücut ısısının uyku halindeyken de aynı kalmasını sağlar. Gözenekli yapısı sayesinde visko yataklar gece boyunca rahat nefes almaya yardımcı olur. Uyku esnasında rahat nefes almak horlamaların da önüne geçer. Boyun fıtığı ve omuz rahatsızlıklarına uygun bir yüzeye sahip visco yatak bu tarz hastalıkların ilerlemesini ve nüks etmesini engeller.