Visco Yatak Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Visco Yatak Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Visco Yatak Nedir? Özellikleri Nelerdir?

NASA astronotları tarafınca uzayın derinliklerinde kalmış olan baskıyı daha çok azaltmak için yaşanan vücut ağrılarını dindirmek adına yataklarda kullanılan bir sünger çeşididir. Visco yatak özelliği yatağın üst bölümünde daha fazla hissedilir. Sebebini şöyle belirtmekte fayda var; Visco yatak vücudun ısı ve ağırlığına duyarlı olması sebebiyle şekil alan yatak üzerindeki basıncı kalktığı andan itibaren eski yüzey şekline geri dönmesidir.

Yataklarda kullanılmakta olan visco yatak pedi yatağın üst katmanında yer almaktadır. Bazı yataklarda ise çıkarılabilir ped olduğundan mütevellit, kolay temizlenebilir.

Visco Yatak Özellikleri

Visco yatak özellikleri, yataklarda ortopedik özellik barındıran, ısı ve ağırlığın akıllıca depolanmasını sağlayarak bedenin şeklini alarak uyku esnasında vücut kıvrımlarına hızlı bir şekilde cevap veren bu tasarım sabahları uyandığınız vakit yaşadığınız bel ağrılarını, boyun ve sırt ağrılarını gidermenize ve uyku problemlerinizi en az seviyeye indirmenize yardımcı olur.

Bel, sırt ve boyun ağrılarınız için visco yatak seçeneği sizler açısından daha uygun olacaktır. Yay kullanmadan bel, sırt ve fıtık problemleri yaşayanlar adına özel olarak tasarlanmıştır.

Visco yatak özellikleri, bu yatağın diğer özellikleri ise gece vaktinde yatağınıza uzandığınız vakit uyku problemi yaşıyorsanız vücut ağırlığınıza göre şekil alma özeliği ile bedeninizin belli kısımlarına gelen baskıları azaltarak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Sağlıksız uyuma veya geceleri uzandığınız vakit yatma pozisyonundan ötürü kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçebilmek adına vücut şeklini alan süngerin yapısından ötürü bedeniniz ideal uyku pozisyonunu bulacaktır.

Uyku konforunuzu bu yataklar sayesinde tasarlayabilirsiniz. Şunu da belirtmekte fayda var omurganızın duruşuna katkı sağlamaktan yanı sıra sağlıklı vücut desteği için uyku esnasında oluşabilecek gereksiz baskılarda azalmaktadır. Bu yataklar sayesinde bulutların üzerinde uyuduğunuz hissine kapılmanız gayet normaldir.

Diğer bir özellikten bahsedecek olursak, bilindiği gibi horlama düzgün nefes alamamaktan ötürü kaynaklanmaktadır. Visko yataklar yapıları gereği en ideal uyku pozisyonunuzu almayı sağlar. Şöyle diyebilirsiniz neden visko yatağı tercih etmeliyim? Visko yatak, kullanıldığı malzeme sayesinde günümüzde birçok kişinin tercih ettiği bir yataktır. Rahat uyuma şeklini size sunan bu yataklar birçok kişinin tercih sebebidir.

Visco Yatak Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir?

  • Sırt, bel ve boyun ağrıları yaşayan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir.

Ortopedik visco yataklar boyun ve bel ağrıları başta olmak üzere eklem ağrısı çeken kimseler tarafından tercih edilmesi gerekmektedir. Genelde visco yataklar yumuşak olmakta yatağa doğru gömülme hissiyatı yaratırlar. özel malzeme sayesinde yapay gömülme hissi ortadan kalkar ve bedenin doğru pozisyonu alarak uyuması sağlanmaktadır.

  • Kan dolaşımı sorunu yaşayan Kişiler

Rahat bir uyku, kan dolaşımının da etkili bir şekilde yapılmasından geçmektedir. Bu dolaşım etkili bir şekilde gerçekleşmediği an, kişilerde uyku problemleri oluşmaya başlar. Huzursuz bir şekilde uyuma bitkin kalkmaya sebebiyet verir. Uykunuzu almış ve dinç kalkmak isteyen kişiler de visko yatak tercih etmelidir.

  • Kötü Kokulardan rahatsız olanlar

Visco yataklar kötü kokuların önüne geçmek için özel gözenekli yapıya sahip olarak tasarlanmıştır. Bu gözenekler özel olarak açılım göstererek kullanım süreci boyunca bütün kötü kokuları engellemektedir. Hava alır ve kılıfları antibakteriyeldir.

  • Terlemeden Rahatsız olan kişiler

Bu yataklar için yanlış bir kanı ortada dönmekte, bu yatakların terlemeye neden oldukları söylenmektedir. Oysa bu yataklar için özel malzemeler mevcut olup bu malzeme terlemeye karşı oldukça etkilidir.

  • Farklı pozisyonlarda uyuma işlemini gerçekleştiren kişiler

Ortopedik olan bu yatak farklı bir şekilde uyuyan kişilerin rahat uyumalarında imkânlar sunmaktadır. Yüz üstü, sırt üstü veya yan yatma pozisyonlarında uyulsa bile, destekleyen özelliği sayesinde hangi pozisyonda uyursanız uyuyun rahat bir uyku imkânı sağlar.

  • Toz, mite ve bakteri oluşumlarından korkan kişiler

Bu tarzda toz, mite ve bakteri oluşumlarına karşı özel koruma sağlayarak tasarlanmaktadır. Bu nedenle hijyene önem veren kişiler tarafından tercih sebebi olmaktadır.